خانه » خدمات درمانی کلینیک » آموزش ذهنی » کاردرمانی در کودکان

کاردرمانی در کودکان

کاردرمانی کودکان از رویکردها و تکنیک های تخصصی برای به حداکثر رساندن مشارکت، موفقیت و استقلال کودک در همه فعالیت ها، از جمله در مدرسه، بازی، اوقات فراغت و مهارت های مراقبت از خود مانند لباس پوشیدن و تغذیه استفاده می کند. کاردرمانگران با درک تخصصی از رشد کودک شرایط کودک را تجزیه و تحلیل میکنند تا به این موضوع پی ببرند که چرا یک کودک ممکن است در انجام وظایف خاص دچار مشکل شود و سپس یک برنامه درمانی اختصاصی را طراحی می کنند تا هرچه سریع تر کودک را به شرایط ایده آل خود برسانند.

کودکان با نیازهای ویژه

از جمله خدماتی که توسط متخصصین کاردرمانگر ارائه می شود می توان به آتل بندی، اصلاح حرکت و وضعیت بدن، سازگاری در خانه، کاهش فعالیت های مختل کننده، افزایش توجه و تمرکز، افزایش مهارت های حرکتی ظریف، راهنمایی حرفه ای در مورد استفاده از تجهیزات کمک کننده، مدیریت نشستن، حرکت کردن و راه رفتن شامل چهاردست و پا رفتن و غلتیدن و مراحل بالاتر اشاره کرد.

رویکردهای درمانی

هدف اصلی کاردرمانگران ارائه توصیه های به موقع و عملی به والدین، سرپرستان و مدارس برای درمان و مدیریت هر گونه مشکلی است که کودک با آن مواجه است. کمک به کودک برای غلبه بر چالش ها باید یک رویکرد ۲۴ ساعته باشد و صرفاً بر زمانی که هر هفته با کاردرمانگر خود هستند متمرکز نباشد. هدف رویکرد مشارکتی، مهارت بخشیدن به کودک و افرادی است که کودک در زندگی روزمره با آن ها سر و کار دارد تا اطمینان حاصل شود که آنها دانش و مهارت هایی برای به حداکثر رساندن استقلال کودک دارند. در نهایت هدف اصلی کاردرمانی آن است که به کودکان و خانواده‌هایشان کمک کنیم تا در اسرع وقت مستقل شوند.

چرا باید از تمرینات کاردرمانی کودکان استفاده کنید؟

  • متخصص کاردرمانی تمریناتی برای خانه و مدرسه طراحی می کند تا اطمینان حاصل کند که ارزیابی و توصیه‌ها با محیط منحصر به فرد هر کودک مرتبط است.
  • تمرینات کاردرمانی در نهایت منجر به ایجاد استقلال در کودک شده که به نوبه خود نقش بسزایی در رشد اعتماد به نفس کودک دارد.
  • با افزایش توجه و تمرکز و توانایی های هوشی کودک عملکرد کودک در مدرسه و محیط پیرامون پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme