خانه » اخبار و دانستنی‌ها » کاردرمانی برای کودک بیش فعال

کاردرمانی برای کودک بیش فعال

یک کاردرمانگر به کودکان مبتلا به ADHD کمک می کند تا مهارت های خاصی مانند مهارت های زیر را بیاموزد :

سازماندهی
هماهنگی فیزیکی
توانایی انجام کارهای روزمره مانند دوش گرفتن، مرتب کردن کوله پشتی یا مرتب کردن تخت خود

کاردرمانی به این کودکان کمک می کند تا به طور کامل در موقعیت های اجتماعی شرکت کنند.و همچنین باعث می شوند که کودک مبتلا به ADHD در مدرسه و جامعه عملکرد بهتری داشته باشد.

علائم ADHD شامل بی توجهی و بیش فعالی یا تکانشگری است. این ویژگی ها می تواند منجر به مشکلاتی در مدیریت زمان، مدیریت احساسات، انگیزه و عملکرد اجرایی شود که برای تکمیل وظایف مورد نیاز است.

در یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۸، ۳۸ کودک ۹ تا ۱۵ ساله به طور تصادفی به مدت ۱۲ هفته با یک کاردرمانگر کار کردند یا در گروه کنترل قرار گرفتند. پس از این زمان، افرادی که در گروه کاردرمانی قرار گرفتند، بهبود قابل توجهی در توانایی خود در مدیریت موثر زمان و آگاهی عمومی خود از زمان نشان دادند.

تکنیک ها

جنبه‌های زیادی برای کاردرمانی وجود دارد، از جمله راهنمایی و آموزش اعضای خانواده یا مراقبان کودک مبتلا به ADHD، توصیه‌هایی برای تهیه تجهیزات و وسایل مورد نیاز، ارائه راهکارهایی برای افزایش کارایی کودک در محیط های آموزشی مانند مدرسه.

مداخلات دارویی و روان‌شناختی روش‌های استاندارد کاهش علائم ADHD هستند اما با این حال، توجه به این نکته مهم است که کاهش علائم به خودی خود لزوماً عملکرد روزانه فرد را بهبود نمی بخشد و برای افزایش عملکرد کودک آموزش و تمریناتی لازم است.

کاردرمانگران باتوجه به تخصص و آموخته های خود با ارزیابی کامل کودک مبتلا به بیش فعالی بهترین تمرینات را ارائه کرده و همچنین علاوه بر آن با مشاوره به خانواده ها موجب تسکین آلام آن ها می شوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme